لارستان برای میزبانی از شهدای گمنام آماده می شود

ساخت وبلاگ
انتشار در۲۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 36 بازدید

لارستان برای میزبانی از شهدای گمنام آماده می شود

جلسه هماهنگی در خصوص برگزاری مراسم تشییع وتدفین پیکرهای مطهر ۹ تن از شهدای گمنام در لارستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلسه هماهنگی  برگزاری مراسم تشییع وتدفین پیکرهای مطهر ۹تن از شهدای گمنام درلارستان به ریاست جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، سرهنگ دیندارلو فرماندهی انتظامی، سروان فضل اله سلمان پور جانشین فرماندهی  ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان و جمعی از مدیران ادارات شهرستان در محل فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت:امروز تکلیف و مسئولیت خطیری بر عهده شهرستان است که از این شهدا به نحو شایسته ای میزبانی کنیم.

جلیل حسنی گفت: همه ادارات و نهادها و ارگانهای شهرستان با احساس مسئولیتی که دارند پای کار باشند تا این مراسم در خور و شأن شهدا برگزار گردد.

وی ادامه داد: همة این اقداماتی که برای برگزاری مراسم تشییع و تدفین انجام می شود، مطمئنا اثرات مطلوب و خوبی در راستای مسائل اعتقادی و ارزش ها در جامعه دارد که فرهنگ ایثار و شهادت کمرنگ نشود بلکه بیش از گذشته نهادینه گردد و بایستی عزت و اقتدار شهداء بیش از پیش ارج نهاده شود و همچنین این مراسم معنوی وحدت آفرین باشد تا ارزشهای دینی و اعتقادی در جامعه تقویت گردد.

وی با بیان اینکه مردم انقلابی این شهرستان به فرهنگ ایثار و شهادت علاقه مند هستند، اظهار کرد: وجود شهدای گمنام در هر منطقه باعث خیر و برکت است و باعث ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج معارف معنوی دفاع مقدس و ارزشهای اسلام و پراکنده شدن عطر و شمیم خوش شهادت می شود .

فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: امروز اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی مرهون خون همین شهدایی است که از جان خود برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی گذشتند.

حسنی در ادامه با دعوت از اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان برای حضور در این مراسم، خاطر نشان کرد: حضور مردم در مراسم شهدا، تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدا است.

در این جلسه همچنین سروان فضل اله سلمانپور جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان هم در خصوص اجرای برنامه های مراسم استقبال، تشییع و تدفین ۹ شهید گمنام در شهرهای لار، اوز و لطیفی مطالبی را مطرح کرد.

وی گفت: آیین تشییع و خاکسپاری پیکر  مطهر شهدای گمنام همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در این شهرستان برگزار می شود.

وی با اشاره به برنامه استقبال این  شهیدان گرانقدر، گفت: مراسم استقبال روز چهارشنبه همین هفته از ورودی شهر از سمت شیراز، مقابل مسجد امام حسن عسکری(ع) از ساعت ۱۹ شروع و تا مسجد جامع شهر لار ادامه خواهد یافت و در مسجد نیز پس از نماز مغرب و عشاء مراسم وداع با شهدا برگزار می گردد.

سلمانپور ادامه داد: در روز پنج شنبه سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) نیز مراسم تشییع و تدفین شهیدان والا مقام از جلو تالار وحدت شهر لار به سمت پارک شهر از ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.

در ادامه تصمیماتی در خصوص اجرای مراسم تشییع و تدفیع  شهدای گمنام در لارستان اتخاذ گردید.


شهرستان خنج...
ما را در سایت شهرستان خنج دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : خنجی up بازدید : 403 تاريخ : چهارشنبه 28 تير 1396 ساعت: 1:11

خبرنامه