180 برنامه در هفته دفاع مقدس در لارستان برگزار می‌شود

ساخت وبلاگ

در جلسه هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام شد که امسال ۱۸۰ برنامه با شعار «ما متحدیم»در هفته دفاع مقدس در لارستان برگزار خواهد شد. داریوش دهقان فرماندار فرمانداری…

در جلسه هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام شد که امسال ۱۸۰ برنامه با شعار «ما متحدیم»در هفته دفاع مقدس در لارستان برگزار خواهد شد.

داریوش دهقان فرماندار فرمانداری ویژه لارستان گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگانی داشتیم که هرکدامشان یک قهرمان بزرگ بودند که می توانند به یک چهره جهانی تبدیل شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، جلسه هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در لارستان به ریاست داریوش دهقان فرماندار فرمانداری ویژه لارستان و با حضور سرهنگ افسری فرماندهی سپاه ناحیه لارستان، احمد علمدار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از روسای ادارات شهرستان در فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

در این جلسه فرماندار فرمانداری ویژه لارستان گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس یکی از افتخارات ماندگار نظام اسلامی در رویارویی با استکبار و عوامل وابسته آن بود.

داریوش دهقان افزود: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت های دلیر مردانی است که با گذشتن از مال و جان خود، آرامش و امنیت را به ایران اسلامی ارزانی داشتند.

وی ادامه داد: رشادتها وجانفشانیهای رزمندگان اسلام در دفاع از ارزشها و دستاوردهای انقلاب اسلامی موجب ماندگاری نام و یاد این عزیزان در طول تاریخ خواهد بود.

فرماندار فرمانداری ویژه لارستان اظهار داشت: بیان خاطرات و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس برای جوانان و جلب توجه آنها به ارزشهای اسلامی موجب تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد.

دهقان در ادامه تصریح کرد: در ایام هفته دفاع مقدس باید پیامدهای دوران دفاع هشت ساله به خوبی برای مردم به ویژه جوانان تبیین شود.

وی تاکید کرد: امروزه اگر تمامی کشور های استعمارگر از قدرت ایران اسلامی هراس دارند، حاصل رشادت های شهدا، ایثارگران، رزمندگان و خانواده شهدا در ۸ سال دفاع مقدس می‌باشد.

دهقان با تاکید بر اینکه افتخارات دوران دفاع مقدس باید نسل به نسل به جوانان انتقال یابد، ادامه داد:  فرهنگ ناب دوران دفاع مقدس و رشادت و جانفشانی های رزمندگان اسلام در دفاع از کیان اسلامی باید به نسل جوان جامعه انتقال پیدا کند.

نماینده عالی دولت در لارستان بیان کرد: دفاع مقدس یکی از جنگ هایی بود که ملت ایران با دستان خالی اجازه جدا شدن یک وجب از خاک کشور را به دشمن تا دندان مسلح نداده و با افتخار برگ های زرینی در دفاع از میهن، از خود در تاریخ به یادگار گذاشتند.

دهقان با بیان اینکه ما قهرمانان زیادی داریم که باید برجسته شوند، گفت: باید قهرمانان خود را به جامعه معرفی کنیم.

وی افزود: تاریخ دفاع مقدس پُر از قهرمانان بزرگی است که برای حراست از کیان ایران اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، اما متاسفانه جامعه و نسل جوان را با این قهرمانان آشنا نکرده ایم.

فرماندار فرمانداری ویژه لارستان تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس رزمندگانی داشتیم که هرکدامشان یک قهرمان بزرگ بودند که می توانند به یک چهره جهانی تبدیل شوند.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان به پاس تقدیر از رزمندگان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مراسمی در محل اداره خود، از همکاران ایثارگر و رزمنده تجلیل نمایند.

دهقان ضمن تاکید بر فضا سازی و تبلیغات محیطی توسط ادارات و اصناف لارستان؛ گفت: هماهنگی لازم بین دستگاههای مربوطه جهت هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن برنامه های هفته دفاع مقدس صورت گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس بایستی در تمامی شهرها و بخش ها و روستاها اجرا گردد، خواستار هرچه بهتر و با شکوه تر برگزار شدن هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان بزرگ لارستان شد.

در این جلسه همچنین فرماندهی سپاه ناحیه لارستان هم با تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس خواستار همکاری همه دستگاههای اجرایی در بهتر برگزار شدن این ایام شد.

سرهنگ عیسی افسری افزود: امسال ۱۸۰ برنامه با شعار «ما متحدیم»در هفته دفاع مقدس در لارستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: غباررویی و گلباران قبور مطهر شهدا، رژه خودروئی، دیداربا خانواده معظم شهدا،  برنامه های ورزشی، تجلیل از پیشکسوتان جبهه و جنگ و ایثارگران، خاطره گویی رزمندگان، یادواره شهدا، پویش نذرخون، شب شعر، یادواره شهدا سرباز، اجتماع بزرگ جوانان نقش آفرین در گام دوم انقلاب، برپایی نمایشگاه، نشست های بصیرتی، مراسم ادعیه، حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه ، نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس، به صدا درآمدن زنگ ایثار و  مقاومت در مدارس، افتتاح طرح های جهادی در مناطق محروم و غیره از جمله برنامه‌هایی است که در طول هفته دفاع مقدس در لارستان بزرگ برگزار می شود.

در این جلسه مقرر شد ادارات ، نهادها و دستگاههای اجرایی شهرستان ضمن نصب بنر یا پارچه نوشته و آذین بندی و فضاسازی محیطی در سربرگ اداری خود از جملات قصار از امام (ره) و بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی )متناسب و مرتبط با دفاع مقدس درج نمایند. همچنین مسئولین شهرستان نسبت به فعال سازی کمیته ها، برگزاری جلسات با محوریت برنامه های پیشنهادی ذکر شده در جلسه اقدام کنند.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۵ب.ظ

شهرستان خنج...
ما را در سایت شهرستان خنج دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : خنجی بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 28 شهريور 1402 ساعت: 12:36

خبرنامه