بهتر از این نمی شود زور گفت!

ساخت وبلاگ
چکیده : در حاشیه امضای طومار در نماز جمعه لار در اعتراض به ارتقای پیش از مرکزِ بخش های لارستان فرهاد ابراهیم... با عنوان : بهتر از این نمی شود زور گفت! بخوانید :

در حاشیه امضای طومار در نماز جمعه لار در اعتراض به ارتقای پیش از مرکزِ بخش های لارستان

فرهاد ابراهیم پور، مدیر سایت ستاره های اوز در پی انتشار خبر طومارنویسی در نماز جمعه لار مبنی بر اعتراض به روند ارتقای بخش های لارستان پیش از ارتقای لار (اینجا) مطلبی انتقادی نوشته و برای این سایت ارسال کرده است که در ادامه می خوانید:

***

فرهاد ابراهیم پور/ مدیر سایت ستاره های اوز:  هر کسی که این طومار را نوشته است و آن کسانی که زیر این اطلاعیه امضا کرده اند آیا کمی به این موضوع فکر کرده اند که همین لارستان بزرگ با شهرهای مجاورش بزرگ جلوه می‌کند و اگر این‌‎ها رشد و توسعه پیدا بکنند نه تنها نباید ناراحت شوند بلکه باید خوشحال باشند. این چه حرف زورگویانه ای است که شما همه بخش های لارستان را عملا تهدید می‌کنید که تا لار استان نشود اوز و جویم و بیرم حق ندارند شهرستان شوند؟!

عزیزانی که در این اطلاعیه خود را نماینده همه اهالی لار دانسته اید و در نماز جمعه این اطلاعیه را به گوش همه رساندید شاید باورتان نشود اما منی که سال‌ها از اتفاق و اتحاد مردم لارستان به خودم می بالیدم و در هر جلسه و همایشی که در لارستان برگزار می‌شد مرتب مسئولین و نمایندگان مردم از همبستگی مثال زدنی این شهرستان بزرگ می‌گفتند اما اکنون با تاسف بسیار باید بگویم خیلی از این حرکت نابخردانه دلخور شدم.

خیلی ها در گذشته می‌گفتند که علت عدم ارتقای اوز از بخش به شهرستان، جمعیت اوز و موقعیت اوز و عدم تلاش خود مردم و مسئولین اوز است اما شماها با این اطلاعیه عملا ما را از خواب غفلت بیدار کردید که علت عدم ارتقای ما این‌ها نیست بلکه شماها هستید که نه تنها علاقه ای به ارتقای بخش اوز و دیگر بخش ها ندارید بلکه با کمال تاسف اعلام می‌کنید که تا لار استان نشود  نباید بخش ها شهرستان شوند.

چرا فکر می‌کنید بعد از این همه سال کنار هم بودن و با هم داد و ستد کاری و فرهنگی و اجتماعی داشتن، باید مثل زورگوها با اوزی‌ها و اهالی بخش صحبت کنید؟ هربار برای نماینده شدن افراد لاری اهالی بخش ها کوتاهی نکردند و در بسیاری از دوره ها کنار شماها بوده اند هر چند نماینده ها فقط برای روز انتخابات بیشتر نزد ما می آمدند. حق انتخاب امری فردی ولازمه دموکراسی است اما چرا این‌گونه و با این کلمات ما را به هیچ می‌گیرید؟!

نکند خود را علامه دهر می‌دانید و همه حق نزد شماست و ما که حدود ۷۰ سال از بخش شدنمان می‌گذرد و حق ارتقا به شهرستان حق مسلم و طبیعی ماست از خرد و فهم بویی نبرده ایم!

من نمی خواهم در این نوشتار این اطلاعیه را به همه لاری‌ها نسبت بدهم هرچند که در بیانیه چنین نوشته شده است (احتراما امضا کنندگان ذیل، شهروندان لارستان بزرگ به استحضار می رسانیم) این خودجوشی از پیش جوش آمده را خواست همه لاری‌ها نمی‌دانم. به گمان من خواسته اول آن‌ها که لارستان بزرگ استحقاق استان شدن دارد و مسئولین امر از نماینده مجلس گرفته تا مقامات صاحب نفوذ باید لابی گری کنند تا این امر در صورت استحقاق محقق شود امری است که می باید پیگیری شود و اهالی بخش های لارستان نیز از این امر خوشحال خواهند شد.

اما این‌که عدم تلاش خودتان یا عدم تحقق خواسته استان شدن لار را منوط به این بگذارید که تا ما استان نشویم هیچ بخشی نباید شهرستان شود، حرف درستی نیست و بیشتر نفاق انگیز است تا اتفاق آور.

قدری بیندیشید، شهرستان لارستان از قبل کوچک شده است و شاید کوچکتر هم بشود اما همه تقصیر را به گردن دیگران انداختن و مانع ارتقای آن‌ها شدن راه به جایی نمی‌برد.

این راه حل نیست این ایجاد بن بست در مناسبات شهروندی و همسایه گری وخلل در اتفاق و اتحاد است اگر جایی به حق هستیم و خواسته ای داریم راهش سد کردن خواسته دیگران نیست. امیدوارم روزی لار هم استان شود اما نه به قیمت حذف خواسته بخش های لارستان که درجهت ارتقا خود تلاش می‌کنند.


...
نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 11 تاريخ : چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت: 1:07