«سعیده آرین» به سرپرستی هنرستان «کمال المک» تهران منصوب شد

ساخت وبلاگ
چکیده : انتشار در۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 302 بازدید «سعیده, آرین», به سر... با عنوان : «سعیده آرین» به سرپرستی هنرستان «کمال المک» تهران منصوب شد بخوانید :
انتشار در۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 302 بازدید

«سعیده, آرین», به سرپرستی, هنرستان, «کمال, المک», تهران, منصوب, شد

«سعیده, آرین», هنرمند لاری ساکن تهران, و فرزند مرحوم «رحیم آرین», رئیس اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان طی حکمی به سرپرستی, هنرستان, معروف «کمال, الملک» تهران, منصوب, شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران, دربخشی از این حکم آمده است:

با استمداد از الطاف بیکران الهی و نظر به تجربه، تخصص و تعهد سرکار عالی، به موجب این حکم به سمت «سرپرست هنرستان, کمال الملک» منصوب, می شوید.

در این مراسم که مهرشاد کاظمی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل  نیز حضور داشت به پیشینه تاریخی و خدمات این هنرستان, در هنرهای تجسمی کشور اشاره نموده و خاطر نشان کرد؛ جایگاه بین المللی هنرستان, کمال الملک بایستی احیاء گردد.

وی افزود با تأسیس هنرستان, کمال الملک در سال ١٣١٨ و تربیت شاگردان این مکتب، هنرهای تجسمی جان تازه ای یافته و در حال حاضر با برنامه ریزی های صحیح آموزشی، نیازمند ارتقای جدی تر می باشد.

گفتنی است: سعیده آرین که سابق بر این مسئولیت نماینده مدیر کل در امور هنرستان ها را برعهده داشته و دانش آموخته پژوهش هنر است در این معارفه گفت: هنرهای اسلامی در کشور محروم واقع شده و جامعه هنرهای تجسمی نیازمند رجوع به پیشینه غنی فرهنگی هنری است و هنرستان کمال الملک با توجه به جایگاه و پیشینه تاریخی اش می تواند مأمنی برای مراجعات علمی آموزشی به هنرهای ایرانی – اسلامی باشد.

وی افزود درهای هنرستان کمال الملک به روی تمامی علاقمندان، پژوهشگران و هنرمندان گشوده است و از طرح و پیشنهادات در مسیر بهبود فعالیت های این مجموعه استقبال می شود.

در پایان از زحمات محمد حسن طاهری سرپرست  پیشین هنرستان کمال الملک در مدت فعالیتش که منشاء خدمات ارزشمندی بود تقدیر و تشکر به عمل آمد.

گفتنی است ؛ هنرستان کمال الملک به نشانی خیابان انقلاب، خیابان نور محمدی، کوچه سردار از قدیمی ترین هنرستان های کشور و محل آموزش رشته های هنرهای تجسمی نقاشی، نگارگری، مجسمه سازی، گرافیک، طراحی فرش و … و وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران, می باشد.


...
نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت: 1:21