فرماندار لارستان: نیازمند قوانین الزام آور برای رسیدگی بهتر به «معلولین» هستیم

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

انتشار در۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۵۱ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 26 بازدید

فرماندار, لارستان,: نیازمند, قوانین, الزام, آور برای, رسیدگی, بهتر, به «معلولین», هستیم,

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرماندار,ی ویژه لارستان,؛ جلیل حسنی در دیدار با تعدادی از نمایندگان جامعه معلولان شهرستان؛ در محل فرماندار,ی ضمن تبریک روز جهانی معلولین اظهارکرد: حس مطالبه‌گری باید در جامعه معلولین ایجاد شود و این افراد با داشتن آگاهی کامل از حقوق خود به مطالبه‌گری بپردازند.

وی با اشاره به این نکته که نبایستی بحث جداسازی معلولان در جامعه وجود داشته باشد، تأکید کرد: تدوین برنامه ها و ایجاد ساختارهای جدید اجتماعی باید به سمتی برود که افراد دارای معلولیت از بطن جامعه جدا نشوند.

فرماندار, ویژه لارستان, با بیان اینکه اداره بهزیستی باید دستگاهی مطالبه گر از دیگر سازمان ها و ارگان ها برای, احقاق حقوق شهروندی معلولان باشد، افزود: در این راستا خود سازمان بهزیستی نیز باید به وظایف خود به خوبی عمل کند و توجه بیشتری به این قشر افراد جامعه داشته باشد.

حسنی با بیان اینکه مسوولان ذی‌ربط باید برای, حل برخی مشکلات معیشتی موجود معلولان جامعه کشورمان که در حال حاضر با آن روبه‌رو هستند، با ایجاد راهکار مناسب بیش از اینها تلاش کنند، گفت: معلولان افرادی توانمند، با استعداد و با ظرفیت‌های بالا هستند و از این رو ضروری است بیش از اینها به آنها توجه کرد.

معاون استاندار فارس ادامه داد: در جامعه معلولین زیاد جسمی و ذهنی با استعدادی داریم که در حرفه خود موفق‌تر از افراد سالم هستند که معلولان باید به خودشان افتخار کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه معلولان با وجود مشکلات جسمی و حرکتی دارای توانمندی‌ها و معلولان افرادی توانمند با ظرفیت‌های بالا و زیادی هستند؛ تصریح کرد: برخی انسان‌ها با وجود اینکه دارای ظاهر سالمی دارند، اما از درون از مشکلات عدیده ای رنج می‌برند و چه بسا مشکلات آنان به مراتب از معلولان جسمی نیز بیشتر باشد.

حسنی با اشاره به این مطلب که نیازمند, قوانین, الزام, آور در جهت رسیدگی, به امور معلولین هستیم,؛ تاکید کرد: اگر فرد معلول خود را باور کند و اعتماد به نفس داشته باشد و امید به زندگی را در خود تقویت کند، هیچگونه مشکلی نمی تواند مانع پیشرفت و موفقیت او شود.

وی با بیان اینکه لارستان, پهناورترین شهرستان استان فارس با جمعیت زیاد می باشد، خواستار توجه اداره کل بهزیستی استان فارس به این منطقه گسترده شد.

فرماندار, ویژه لارستان, در پایان سخنانش تاکید کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری بیشتر، وضعیت معلولین روز به روز بهتر, شود، تا این عزیزان در کمال آرامش و رفاه به ادامه زندگی بپردازند.

در ادامه لوح زیبایی که دست ساخته یکی از معلولین شهرستان بود؛ تقدیم فرماندار, ویژه لارستان, گردید.

پیش از این نیز علیرضا بال افکن رییس بهزیستی لارستان و خانم اثنی عشر مشاور مدیرکل بهزیستی استان فارس به ایراد سخن پرداختند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ همچنین محمدرضا زائر و غلامرضا ذهابی به نمایندگی از جامعه معلولین شهرستان لارستان، مسائل و مشکلات معلولان را بیان کردند.


...
نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت: 1:21

close
تبلیغات در اینترنت