مراسم تکریم و معرفی روسای پیشین و جدید دانشگاه دولتی لارستان برگزار شد+ گزارش تصویری | بلاگ

مراسم تکریم و معرفی روسای پیشین و جدید دانشگاه دولتی لارستان برگزار شد+ گزارش تصویری

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

image انتشار در۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱ ب.ظ image سرویس:عناوین اصلی image بدون دیدگاه image 63 بازدید

مراسم تکریم و معرفی روسای پیشین و جدید

آیین تکریم رئیس پیشین و معارفه سرپرست مجتمع آموزش عالی لارستان در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور روسای ادارات، خیرین، کارکنان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی لارستان، نماینده مردم لارستان، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی دانشگاه دولتی لار را یکی از نقاط قوت شهرستان معرفی کرد که با پیگیری های مسئولین طی ۴ سال بنا نهاده شد.

وی افزود: طی سالهای گذشته با مدیریتی شایسته گام های مهم و علمی در این مجموعه برداشته شد از جمله ارتقای مرکز آموزش عالی به مجتمع آموزش عالی لارستان و همچنین وجود نیروهای مستعد و توانمد بومی که از دیگر افتخارات این دانشگاه است. وی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های دکتر باقری ریاست پیشین دانشگاه برای دکتر طاهری آرزوی موفقیت و توفیق نمود.

در این برنامه امام جمعه لار، فرماندار ویژه لارستان و رئیس شورای شهر نیز طی سخنانی از زحمات ریاست پیشین مجتمع تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه دکتر ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در چنین جلسه‌ای تفاوت مجموعه در حضور دوباره اش نسبت به چند سال پیش دانشگاه را بسیار مطلوب ارزیابی نمود و گفت این شیب پیشرفت را می توان در جای جای این مجموعه حس کرد. وی از دکتر جعفرپور به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس برای پیشرفت و آبادانی این مجموعه کوچک تقاضای حمایت بیشتری نمود.

در این جلسه دکتر باقری طی سخنانی به مشکلات و چالش‌های پیش روی مجموعه از زمان تاسیس تا کنون اشاره کرد و در ادامه به تشریح فعالیت های مهم صورت گرفته در دوره ریاست خود در حوزه های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی پرداخت و مهمترین این دستاوردها را شامل موارد ذیل دانست:

اخذ مجوز قطعی مرکز و ارتقای به مجتمع، پیگیری و جذب ۱۲ عضو هیات علمی توانمند، راه‌اندازی بیش از ۲۴ آزمایشگاه فنی، افزایش چهار برابری بودجه دانشگاه، اخذ مجوز و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و اخذ مجوز چهار رشته تحصیلی جدید.

وی در ادامه دلیل استعفای خود را اینگونه بیان کرد: باتوجه به علاقة شخصی به کار پژوهشی، متاسفانه بدلیل مسئولیت های زیاد اجرایی، مدتهاست از این ورطه دور افتاده‌ بودم. طی درخواست‌های استعفا و پیگیری‌ مکرر طی چند ماه اخیر از وزیر محترم علوم در نهایت با این درخواست موافقت شد و این مسئولیت سنگین به عهده دکتر علی طاهری که فردی شایسته از لحاظ تجربه مدیریتی و آموزشی هستند گذاشته شد. امیدوارم خداوند منان برای ایشان توفیق و موفقیت دو چندان را حاصل نماید..

دکتر علی طاهری نیز طی سخنانی از ریاست پیشین، مسئولین و همکاران تشکر و قدردانی نمود و افزود: راه بسیار سختی را پیش رو خواهم داشت چرا که فعالیت‌های چشم‌گیر صورت گرفته از قبل و چالش های پیش روی آموزش عالی در شهرستان انتظارها را در دوره مدیریتی من بیشتر خواهد نمود. وی چند اولویت اصلی دانشگاه را در دوره مدیریتی خود اینگونه عنوان کرد:

۱) لزوم تداوم جذب اعضای هیات  علمی توانمند و فراهم کردن بستری مناسب برای بازگشت فرهیختگان به شهرستان.

۲) ساخت پردیس دانشگاه که نیازمند همت عمومی توسط نهادهای مرتبط است.

۳) ضرورت تعامل مناسب با نهادها و سایر مراکز دانشگاهی شهرستان که سبب هم افزایی در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و رفع نیازهای حوزه صنعت می‌گردد.

دکتر طاهری داشتن مهارت را علاوه بر داشتن دانش و اخذ مدرک از معیار‌های مهم فارغ التحصیلان و یکی از هد‌ف های دانشگاه دانست. در پایان نیز از دکتر باقری توسط ارگان‌های مختلف تجلیل و قدردنی شد.

image

...
نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت: 3:58