چهارمین «کتابخانه خانگی» در لار گشایش یافت | بلاگ

چهارمین «کتابخانه خانگی» در لار گشایش یافت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

image انتشار در۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ image سرویس:برگزیده ها image بدون دیدگاه image 13 بازدید

در لار گشایش یافت

در ادامه فعالیتهای فرهنگی حوزه علمیه لارستان، طرح ایجاد و توسعه «کتابخانه های خانگی» با شعار «هرخانه، یک کتابخانه» در چهارمین خانه و این بار متعلق به یکی از مددجویان سازمان بهزیستی اجرا شد.

به گزارش واحد خبر حوزه علمیه لار، این برنامه با حضور حجه الاسلام نجفی معاون فرهنگی حوزه علمیه لارستان و سه تن از روحانیون، خانم اسماعیلی معاون سازمان بهزیستی و دو تن از کارشناسان، امانت مدیر اجرایی طرح کتابخانه خانگی، زارع مدیر بنیاد لارشناسی، رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین آقایان کشفی و پدرام از فرهیختگان شهر و تنی چنداز دوستداران فرهنگ و کتاب برگزار گردید.

مدیر طرح کتابخانه خانگی در این نشست گفت: مشکل امروز ما، فاصله جامعه از کتاب و کتابخوانی است. کتابخانه های عمومی در سطح شهر به وفور دیده می شود اما شنیده ها حکایت از کم فروغی آنان دارد و این امر باعث نگرانیست.

امانت افزود: طرح مذکور گامی است برای نفوذ در دل مردم تا از این راه بتوانیم رسالت فرهنگی خود را انجام دهیم و همه می دانیم برای ایجاد سعادت فرزندان راهی نیست جز آنکه خانواده اهل کتاب باشند.

در ادامه پدرام از شعرا و نویسندگان پیشکسوت لارستان نیز گفت: وقتی کتاب را ورق می زنیم به دنیایی ناشناخته وارد می شویم و کافیست چند کتاب را بخوانیم قطعا بعد از آن روزگارمان طراوت خاصی پیدا می کند.

رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد نیز نیز با تمجید از این طرح گفت: هدف از این کار رونق کتاب و کتابخوانی است که رسیدن به این خواسته از این مسیر امکان پذیر می باشد و بی شک اتفاقاتی که پس از مطالعه کتاب در نسل نو می افتد قابل ستایش است.

در پایان کتب اهدایی از سوی نهاد کتابخانه عمومی و اداره بهزیستی تحویل کتابخانه خانگی مذکور شد.

image

...
نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396 ساعت: 3:58