بازگشت شهرداری لار به «نخل»کاری

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  انتشار در۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 143 بازدید

  بازگشت شهرداری لار به «نخل»کاری

  روابط عمومی شهرداری لار: امروزه با توجه به فرهنگ سازی‎های انجام شده، مردم و مسئولان شهر لار به درخت و محیط زیست توجه خاصی نشان می‌دهند؛ چرا که بخوبی دریافته‎اند درختان و گیاهان در سلامت جسمی و روحی مردم نقش اساسی دارد. در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند. امام علی(ع) در مدینه باغ های خرمای فراوانی به وجود آورد و بیشتر آنها را در راه خدا وقف کرد.

  محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با بیان این مطلب، گفت: در این راستا، به همت واحد فضای سبز، همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، در مرحله اول ۸۰ نفر درخت خرمای شاهانی در بلوار جمهوری اسلامی (چهل متری اول) و بلوار هاشمی زاده این شهر کاشته شد.

  شهردار لار با بیان اینکه با در نظر گرفتن ملاحظات بصری و زیست محیطی، کاشت درختان نخل(فَسیل) تاثیر بسزایی در بهبود منظر شهری خواهد داشت، خاطر نشان کرد: مرحله جدید کاشت درختان نخل (فَسیل) در این شهر از روز عید سعید غدیر آغاز شده و ان شالله در مراحل بعد تعداد بیشتری از این درخت در سطح شهر، کاشته خواهد شد.

  وی افزود: برای خرید و کاشت ۸۰ نفر درخت خرما، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

  *(فَسیل) نام اصلی درخت نخل در زبان لاری است.


  نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 4:39
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123