کارگران همچنان مشغول کارند!

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  کارگران همچنان مشغول کارند!

  اندر حکایات میدان «قدیمی» شهر «جدید» لار

  دانیال افتخاری: عجب حکایتی شده حکایت این میدون وسط شهر!  نمی‌دونم یک سال پیش بود، ۶ ماه پیش بود یا…. هرچی هست زمانش از یادمون رفته!.

  اولش فکر کردیم دارن یه دستی به سر و روی این میدون قدیمی شهرمون می‌کشن (البته نه خیلی قدیمی، بلکه بهتره بگیم قدیمی برای اونهایی که همزمان با تولد شهرِ جدید به دنیا اومدن)؛ اما یه مدت که گذشت کاشف به عمل اومد که قراره شق القمری به‌پا بشه تو این شهر!! در واقع روزهای اول، پروژه‌ای بود که «آسون می‎نمود» ولی یواش یواش «افتاد مشکل‌ها»…

  البته تقصیر ما هست که مسئولان و مهندسان شهرمون رو دست کم گرفتیم و فکر نمی‌کنیم که فکرهاشون بزرگ شده و دارن افق‌های دوووووردست! رو می‌بینن و اینجا هم می‌خوان یه میدون بسازن که نگو!!.

  خلاصه حکایتی داره اینجا که بیا و بشنو!… شاید بعضی‌هاتون بپرسید کدوم میدون و کدوم حکایت؟!

  همون میدون بیضی شکلی که شما مردم «شهرِ» مثلاً «جدیدِ» لار روزی چند بار دورش می‌چرخید؛ همون «فلکه»ای که سالها قبل با امکانات قدیمی و نه چندان پیشرفته، زود ساخته شد ولی الان توی سال ۲۰۱۷ به لطف امکاناتِ جدید ولی قفل شده در زنجیرِ اختلافات سیاسی و قومی و باندی و اداری و… [بازم بگم؟؟!]، نزدیک یک ساله داره ساخته میشه!.

  همون اوایل کار از خیلی‌ها شنیدیم به اصرار و تأکید فرماندار جدید شهرمون، بازسازی این میدون رو شروع کردن که البته خداییش خیلی شکل و شمایل خوبی هم نداشت (مثل خیلی از خیابونا و میدونای فعلی شهر). بعد از یه مدت از همون مقرِّ روبروی میدون خبر بیرون اومد که به شهرداری اعتراض دارن که چرا کارها خوب پیش نمیره!؟… باز زمان که جلوتر رفت، از کل اخباری که از شهرداری، شورا و فرمانداری و قس علی‌هذا درز می‌کرد می‌شد فهمید که این وسط فقط آمار اشتغال کارگرها رو بالا بردن!

  اما رسیدیم به ایام خوب و معجزه‌گر «انتخابات»! که واقعاً چه‌ها نمی‌کنه!! البته با عرض معذرت، از روزهای مهمّ نوروز یهویی پریدیم؛ همون روزهایی که مهمونای نوروزی اومدن و رفتن و مسئولین ما هم با یه کوچولو ماست‌مالی، میدون رو از «آثار جُرم»! پاک کردن تا بقیه خیلی متوجه نشن…

  و اما در ایام انتخابات بودیم که فعالیت‌ها و جنب‌وجوش‌ها زیاد شد. تو شورا جلسه می‌گرفتن و حرف می‌زدن؛ شهردار حضوری می‌اومد وسط میدون و کنار کارگرای زحمتکش!؛ فرماندار پیغام می‌داد، نماینده می‌فرستاد. مهندسانی هم تشریف می‌آوردن و می‌رفتن، اما غیر از هرس درخت‌ها انگار چیزی عوض نشده بود، طوری که همه می‌گفتیم: یاد میدون قدیم!

  میدان فرمانداری – ۲۱ شهریور ۹۶

  همین دو ماه پیش بود که داشتیم ذوق مرگ می‌شدیم از خوشکل‌سازی شهر!؛ از نورپردازی‌های «هنر»مندانه‌ی بلوار «فرهنگ» تا داربست‌های میدون بزرگ شهر (که داشت موضوع دکل‌های گُنده‌ی برق رو از ذهنامون پاک می‌کرد!)؛ و از آسفالت کردن‌هایی که شده بودن «نهضت»! تا…. فواره‌های رقصان وسط میدونِ قصه‌مون. ولی همین چند روز پیش که گرد و خاک‌های حضور شورای جدید و انتخاب مجدد شهردار پرتلاش‌مون فرونشست، دیدیم دوباره گرد و خاکی از میانه‌ی میدان به هوا خاست! و فهمیدیم که کارگران همچنان مشغول کارند!!

  به هر حال آرزو می‌کنیم تا فرماندارمون توی این دیار هستن، با چشماشون ببینن که نمای روبروی ساختمون‌شون زیبا و شکیل بشه و ما هم بریده شدن یه روبان دیگه اونم توی این میدون رو ببینیم!  الهی آمین


  نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 4:39
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123