برخی از نقدهای رسانه‌ها منصفانه و علمی نیست/ وضعیت بیمارستان‌ها به‌ویژه در لار نسبت به گذشته پیشرفت اساسی داشته/ تقویت «استقلال» دانشکده از مهم‌ترین کارهای پیش روست

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  انتشار در۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۸:۴۷ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 49 بازدید

  دکتر عاطفه رئوفی در نشست خبری:

  برخی از نقدهای رسانه‌ها منصفانه و علمی نیست/ وضعیت بیمارستان‌ها به‌ویژه در لار نسبت به گذشته پیشرفت اساسی داشته/ تقویت «استقلال» دانشکده از مهم‌ترین کارهای پیش روست

  آفتاب لارستان: «نقدها باید منصفانه باشد و همه خدمات مثبت باید دیده شود.» این شاه بیت سخنان دکتر عاطفه رئوفی رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان بود که در جمع خبرنگاران رسانه‌های این شهرستان مطرح کرد.

  در حالی که ۵ روز از روز خبرنگار می‌گذرد، رییس دانشکده علوم پزشکی خبرنگاران و مدیران مسئول رسانه‌ها و مطبوعات لارستان را به اتاق کنفرانس خود دعوت کرد تا در کنار تبریک به این قشر، گزارشی از اقدامات انجام شده در مجموعه مدیریتی خود را ارائه و به سؤالات حاضران پاسخ دهد.

  در این نشست خبری که معاونان دانشکده و قائم مقام ریاست هم حضور داشتند، دکتر رئوفی پس از تبریک به خبرنگاران حاضر، به سؤالات مختلف پاسخ داد. وی در پاسخ به بیشتر سؤالات مطرح شده، ضمن تأکید بر نقد منصفانه همراه با دیدن نقاط مثبت، اظهار داشت: خدمات دانشکده علوم پزشکی لارستان به‌ویژه در این دو سال چشمگیر بوده و باعث شده اکنون در میان دانشکده‌های هم‌رده در سطح کشور جزء بهترین‌ها باشیم.

  وی ابتدا به وضعیت بیمارستان‌های اوز و بیرم پرداخت و با اشاره به تلاش خیرین در این شهرها به‌ویژه اوز در کمک به امور بهداشتی و درمانی، تصریح کرد: اختصاص ۴ میلیارد تومان به بیمارستان شهر اوز و اختصاص چند رشته خوب به دانشکده بهداشت این شهر با وجود موانع قانونی و مرکز شهرستان نبودن، از جمله کارهایی است که در این دو سه سال از سوی دولت و دانشکده انجام شده است.

  این مقام مسئول افزود: بیمارستان بیرم نیز از نظر «هتلینگ» یکی از بیمارستان‌های استان است و طی این مدت بحمدالله تعداد متخصصان آن افزایش داشته است.

  خانم رئوفی با اشاره به کاهش تعداد ویزیت‌های سرپایی در همه بیمارستان‌ها از جمله بیمارستان امام رضا لار، گفت: برای حل این مسأله تلاش می‌کنیم که دولت اعتباراتی را به‌طور واقعی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تخصیص دهد. وی در همین زمینه افزود: رؤسای بیمارستان‌ها موظف‌اند برای اُفت درآمدهای مجموعه تحت مدیریت خود در جلسات دانشکده پاسخگو باشند. البته آنچه بعضاً بیان می‌شود آمار دقیقی نیست و در بخش‌های مختلف بیمارستانی کاهش چشمگیری نداشته‌ایم. در همین بخش معاون درمان دانشکده هم شرح کوتاهی از اقدامات رفاهی، تجهیز و توسعه بیمارستان امام رضا بیان کرد و ایجاد بخش NICU و تجهیز اتاق عمل را دو مورد مهم و اساسی توصیف نمود.

  رییس دانشکده علوم پزشکی، که مجموعه تحت مدیریت خود را یکی از سه اداره کل موجود در لارستان می‌داند، به نقدها و مسائل مطرح شده در مورد معضلات بخش درمان به‌ویژه در بخش بیمارستانی و اورژانس اشاره کرد و ضمن غیر منصفانه خواندن بسیاری از مطالب خاطرنشان کرد: ما منکر برخی اشتباهات و کمبودها نیستیم اما شما باید همه جوانب مسأله را ببینید؛ در این چند سال صد درصد پزشکان ما وارد طرح تحول سلامت شدند و فعالیت و رفت‌وآمد آنان زیاد شده است. وی در همین زمینه خطاب به خبرنگاران و مردم تأکید کرد: همه باید به قوانین موجود در زمینه حضور پزشکان بر بالین بیماران و مسائل بیمارستان و اتاق عمل واقف باشند و اگر هم نقدی مطرح می‌کنند علمی و دقیق باشد.

  وی با تأکید بر اینکه اصحاب رسانه لارستان می‌توانند بازوی کمکی ما در کارها و اصلاح مشکلات دانشکده باشند، از خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی خواست در فرصتی مناسب پای صحبت‌ها و درددل‌های کادر درمانی دانشکده بنشینند تا بدانند که آنها هم با مشکلات و تنگناهایی روبرو هستند.

  مقام ارشد حوزه بهداشت و درمان همچنین در پاسخ به پرسش سایت آفتاب در مورد نظارت معاونت بهداشتی دانشکده بر فروشگاه‌ها، بیرون‌برها و اغذیه‌فروشی‌های گوناگون شهر گفت: این موضوع تنها بر عهده‌ی دانشکده علوم پزشکی نیست و ما مجری قانون نیستیم. دکتر نصری معاون بهداشتی دانشکده هم به درخواست دکتر رئوفی در پاسخ تکمیلی به این پرسش، نظارت این معاونت را دقیق و موشکافانه خواند و بیان کرد: در این زمینه نهادهای دیگر هم دخیل هستند و ما تنها می‌توانیم واحدهای متخلف را به مراجع قضایی یا تعزیرات معرفی کنیم. البته ما سعی می‌کنیم از اهرم‌هایی که در اختیار داریم موضوعات را پیگیری کنیم تا در زمینه سلامت مردم خوب عمل شود.

  رئوفی در بخش دیگری از این نشست خبری دو ساعته، وجود اورژانس جاده‌ای را برای راه‌های اصلی ضروری و حیاتی دانست و با اشاره به احداث پایگاه اورژانس در دهستان درز و سایبان، تصریح کرد: مشکلات دیگری در این مسیر وجود دارد که اصلی‌ترین آنها خط تلفن و آنتن‌دهی تلفن همراه است. وی همچنین افزود: مراجعات مردم به اورژانس بیمارستان لار در سال جاری به ۱۷ هزار نفر رسیده است که آمار بسیار بالایی محسوب می‌شود.

  رییس دانشکده علوم پزشکی موضوع استقلال این دانشکده را بسیار مهم و اساسی ذکر کرد و آن را مربوط به همه حیطه‌ها دانست. وی گفت: موضوع «آموزش» یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های استقلال است که افزوده شدن چند رشته به رشته‌های تحصیلی دانشکده و افزایش تعداد اعضای هیئت علمی از جلوه‌های آن است. رئوفی همچنین ضمن تشکر ویژه از خیرین که با دانشکده همکاری مستمر داشته‌اند، از ساخت آزمایشگاهی بسیار مجهز در دانشکده پرستاری در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: برای تکمیل پردیس دانشکده که پروژه بسیار مهمی است، ۷۰ میلیارد تومان نیاز است تا بتوانیم از این طریق استقلال آموزشی دانشکده لارستان را مستحکم کنیم.

  وی در پایان سخنانش، با بیان اینکه «املای نانوشته غلط ندارد» تأکید کرد: قطعاً کارهایی جدی انجام شده که نقدهایی هم مطرح می‌شود.

  در انتها رییس و معاونان دانشکده علوم پزشکی لارستان با اهدای لوح‌های تقدیر از خبرنگاران حاضر در نشست تجلیل کردند.


  نویسنده : مدير نيلوبلاگ بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت: 15:29
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123